Kazan maçlarını şampiyon ol

Öyle bir noktaya geldik ki; iki takımın taraftarı da “yeter artık” diyor. Hep kavga, kötü söz, tehdit, mağdurluk… Hakikaten yetti artık!
Süper Lig’in bitmesine yedi hafta kaldı. Galatasaray ile Fenerbahçe’nin şampiyonluk şansı eşit mi, eşit. Sarı-kırmızılılar bütün maçlarını kazanırsa, mutlu sona ulaşıyor. Aynı şekilde sarı-lacivertli takım da tüm karşılaşmalarını galip tamamlarsa ipi göğüslüyor.
Hata yapmayan takım şampiyon olacak. Bunun kararını kim verecek? Futbolcular… Rica ediyorum artık bundan sonra kavgayı bırakın. Rekabet saha içinde yapılsın.
Tablo ortada… Bütün maçlarını kazanan takım hangisi olursa olsun, hepimiz alkışlayalım. Allah aşkına ağzınızdan çıkacak kelimelere dikkat edin. Şu mübarek Ramazan Bayramı’nda bile aileler arasında konuşulan konu bu.
Federasyon yeni bir karar verdi, seçime gidiyor. Mehmet Büyükekşi başkanlığı bırakıyor. Bunu açıklamasına rağmen daha hala, ‘Yok efendim bir daha aday olacak, başkan bir yere gitmez’ gibi tartışmalar yapılıyor. Ne olur biraz frene basın. Artık bu dedikodulardan da bıktık. Futbolumuzu kirletmeyelim.
Bugün kadrolara bakın, Galatasaray’ın da, Fenerbahçe’nin de formasını giyen futbolcuların çoğu yıldız. Çıksın bu yıldızlar sahneye, takımlarını şampiyon yapsınlar. Her şeylerini sahaya koysun, tüm becerilerini göstersinler.
Yine dönüp dolaşıp geliyorum hakemlere… Şu kalan haftalarda bari, kuralları uygulayın. Gördüğünüz pozisyonlarda düdük çalın. Fenerbahçe mi, Galatasaray mı şampiyon olacak sizi ilgilendirmez, ilgilendirmemeli de… Hele VAR hakemleri Türk futbolunun çıtasını düşürmeye devam ediyor. Orta hakemler bir hata yapsa, VAR hakemi on hata yapıyor. Orta hakemlerin de canına okuyor. Hiç olmazsa kalan haftalarda görevlerini doğru dürüst yapsınlar.
Bugün iki büyük kulübümüz birbirlerini yiyorsa, bunun en büyük sebebi hakemlerimizdir, bu kesin. Daha sonra da federasyondur. Bu böyle biline…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x